GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ (BLEFAROPLASTİ)

Göz kapağı estetik ameliyatında üst göz kapağındaki sarkmalar ve alt göz kapağındaki torbalanmalara müdahale edilir. Göz ve çevresine daha genç bir görünüm kazandırılır. Ayrıca üst kapaktaki sarkma nedeniyle bozulan ve azalan görüş alanı da düzeltilir.Göz kapağı estetik ameliyatı ne kadar sürer?
Hem alt hem üst göz kapakları ameliyat edilirse 1-3 saat.

Göz kapağı estetik ameliyatında ne yapılır?
Sarkık üst göz kapakları, göz kapağı hemen üstünden yapılan bir kesiyle girilerek fazla deri ve yağ alınarak düzeltilir. Alt göz kapağı ameliyatı için, yapılan kesi alt kirpiklerin hemen altından yapılır,  gizlidir.

Liposuction Vakumla yağ emme ameliyatı sonrasında ne gibi yan etkiler görülür?
Liposuction Vakumla yağ emme ameliyatı sonrasında geçici ağrı, şişlik ve morarma görülebilir. Liposuction yapılan bölgelerde asimetri, düzensizlik, renk değişiklikleri nadiren enfeksiyon görülebilir.

Yan etkiler nelerdir?
Göz kapağı estetik ameliyatından sonra göz kapaklarında geçici gerginlik, şişlik, morarma, asimetri, yanma ve kaşıntı nadiren de olsa enfeksiyon görülebilir. Genellikle ağrı kolayca bir ağrı kesici ile kontrol edilebilir. Aşırı sulanma ve ışık hassasiyeti ilk birkaç hafta devam edebilir.

 

Yara izi ya da morarma olacak mı? Eğer öyle ise, kalıcı mı olacak?
Göz kapağı estetik ameliyatından sonra bir miktar morarma meydana gelebilir. Morluklar ilk hafta içinde kaybolur.  Yara izleri birkaç ay için pembe kalır sonra altı aylık dönemde solar, neredeyse görünmez hale gelir.

İdeal göz kapağı estetik ameliyatı (Blefaroplasti) adayı mıyım?
Aşağıdaki problemlere sahipseniz göz kapağı estetik ameliyatı (Blefaroplasti) size fayda sağlayacaktır.

• Göz çevresindeki ve göz kapaklarındaki ciltte sarkma

• Göz altı torbalarının oluşması

• Üst göz kapağı düşüklüğü nedeniyle görüş alanınız bozulmuşsa

Göz kapağı estetik ameliyatı (Blefaroplasti) kaz ayaklarını düzeltir mi?
Göz kapağı estetik ameliyatının (Blefaroplasti) kaz ayaklarının düzeltilmesi üzerine etkisi sınırlıdır. Kaz ayakları için ideal ama geçici çözüm botoksdurGözlerimin altındaki mor halkalar neden olur? Göz kapağı estetik ameliyatı bunları azaltabilir mi?
Koyu halkalar fazla göz kapağı derisi nedeniyle oluşmaz bu nedenle blefaroplasti bu sorunu çözmez. Bilimsel yayınlarda farklar olmakla beraber gözaltlarındaki mor halkaların nedeni uykusuzluk, kalıtsal ya da toplardamarların yüzeysel yerleşimiyle ilgili olabilir.